Esant dujų komunikacijoms, individualaus šildymo klausimą galima išspręsti labai paprastai. Tačiau yra dar viena problema, tai turi būti padaryta kuo efektyviau. Priešingu atveju šalta žiema bus karšta nuo komunalinių mokesčių, o ne nuo karštų radiatorių. Neteisingai parinktas arba sumontuotas katilas vartos tik dujas, o ne tinkamai šildys patalpas. Tai dažna klaida, dėl kurios namų savininkai mano, kad įranga yra neveiksminga, nors priežastis gali būti jos netinkamumas šildymo sistemai.
Pagal montavimo tipą dujiniai katilai skirstomi į montuojamus ant sienos ir ant grindų. Ant sienos tvirtinami dujų katilai yra mažesni ir lengvesni. Sieniniam katilui nereikia atskiros patalpos – jį galima pastatyti virtuvėje ar vonios kambaryje.
Pirmas dalykas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį renkantis katilą, yra jo galia. Katilo galia pasirenkama atsižvelgiant į jūsų namo šildomą plotą.
Grindinis katilas yra sunkesnis – dauguma modelių sveria daugiau nei 100 kg. Dažniausiai tokiam katilui pastatyti reikalinga katilinė. Daugumoje ant grindų stovinčių modelių yra atvira degimo kamera, o tai reiškia, kad turėsite užtikrinti pastovų oro srautą. Tačiau tokie įtaisai yra vidutiniškai galingesni nei montuojami ant sienos.
Renkantis ant sienos montuojamą katilą komplekte dažniausiai yra cirkuliaciniai siurbliai ir išsiplėtimo bakas. Katilas montuojamas ant sienos ir užima labai mažai vietos. Ant grindų montuojami katilai dažnai parduodami be šių dalių, todėl jas teks pirkti atskirai.
Iš anksto apsvarstykite būsimą katilo vietą. Tai padės jums nustatyti, ar grindų ar sienų variantas jums tinka. Ant sienos montuojami modeliai yra lengvesni, mažesnių matmenų, bet ir galios. Paprastai juos lengviau prižiūrėti, o jų kaina dažnai yra mažesnė nei ant grindų pastatomų katilų. Grindų konstrukcijoms reikia daugiau vietos, tačiau toks katilas bus pajėgus tiekti šilumą dideliems plotams.
Parašykite komentarą