Šiais laikais, technologijos įgauna vis didesnę reikšmę šiuolaikiniame gyvenime. Televizoriai, šaldytuvai, kompiuteriai, skalbyklos – be įvairių šiuolaikinių prietaisų žmonės neįsivaizduotų gyvenimo. Vis dėlto, svarbiausias iš jų – kompiuteris. Vis dėlto, kompiuteris būtų menkavertis be interneto. Kaip žinia, internetas yra sudarytas iš galybės internetinių tinklalapių, todėl šiame gide kalbėsime apie labai svarbų šiuolaikinį klausimą : kaip sukurti tinklalapį?
1-as Žingsnis : Hostingas
Hostingas – tai vieta, kurioje bus laikoma jūsų svetainė. Taip, yra galimybė sukurti tinklapį ir be hostingo, tai darant savo kompiuteryje, tačiau tuomet, jo paleisti į viešumą nebus įmanoma, todėl pirmasis mūsų žingsnis – susirasti hostingą. Hostingai pagrinde skirstomi į 2 rūšis : mokamus ir nemokamus. Dažniausiai, žmonės iš karto susigundo nemokamais hostingais – koks gi tikslas mokėti, jei tą pačią paslaugą gali gauti nemokamai? Vis dėlto tai yra klaidinga nuomonė. Nemokami hostingai suteikia pakankamai mažai vietos, taip pat jūsų tinklalapyje privalės būti jų reklamų, todėl jums liks vis mažiau vietos. Nemokami hostingai nesiūlo visiškai jokių papildomų galimybių. Taip, jūs gausite visa tai nemokamai, tačiau jei planuojate rimtą projektą – nepagailėkite skirti lėšų tikrai geram hostingui, nes ateityje galite pasigailėti, pagailėję pinigų bei jau 1-ame tinklalapio kūrimo žingsnyje padarę blogą sprendimą.
2-as žingsnis : Domenas
Domenas nėra būtinas dalykas, jūs galite naudotis ir nemokamais sub-domenais, tačiau siūlome nepagailėti 25 litų per metus (standartinė domeno kaina Lietuvoje), bei užsisakyti šią paslaugą. Kokia iš to nauda? Jūsų puslapio pavadinimą lankytojams bus daug lengviau atsiminti, taip potencialiai padidinsite savo lankytojų skaičių, bei iš savo tinklalapio išspausite maksimalią naudą lankytojų atžvilgiu.
3-ias žingsnis : Puslapio planavimas
Iš karto, kai būsite nusprendęs dėl savo tinklapio domeno adreso, jūsų lauks jo planavimas. Turėsite nuspręsti:
- Svetainės tipą. Dažniausi tinklalapių tipai : informaciniai, prekybos bei pagalbiniai.
- Turinį. Apie ką rašysite savo puslapyje?
- Navigacija. Kokios skiltys bus jūsų portale? Kaip jas išdėstysite, kad žmonėms būtų patogu naršyti jūsų svetainėje?
Jei viską apgalvojote – jūs esate pasirengęs kitam žingsniui.
4-as žingsnis : Reikalingiausių žinių įgijimas
Puslapių kūrimas reikalauja 100-procentinės koncentracijos kiekvienai detalei. Norint sukurti svetainę jums reikės:
- Dizaino pagrindų – turėsite mokėti dizaino kūrimo pagrindus, bei kaip juos panaudoti praktikoje.
- HTML – HTML (Hyper Text Makeup Language ) yra pagrindinis blokas, iš kurio yra kuriami tinklalapiai. Žinoma, yra ir išimčių, kuriose galime verstis ir be šios „kalbos“, tačiau vienareikšmiškai – geriau ją mokėti, nei, kad jos nemokėti.
- CSS – CSS yra pagrindinis dalykas, nuo kurio priklauso kaip atrodo puslapiai. CSS mokėjimas jums leis lengviau pakeisti svetainės išvaizdą, kuomet jums to prireiks.
5-as žingsnis : Tinklalapio kūrimas
Jei turite viską, ką paminėjome šiame gide – jūs galite drąsiai pradėti kurti puslapius. Žinoma, reiks įdėti daug pastangų ir laiko, tačiau jei į šį darbą įdėsite visą savo širdį ir gabumus – rezultatas bus stulbinamas.
6-as žingsnis : Puslapio viešinimas
Jei sukūrėte savo svetainę – įkelkite ją į savo hostingą, bei paleiskite į pasaulį!
7-as Žingsnis : Paverskite savo svetaine žinoma internete!
Dalykas, be kurio jūsų tinklalapis niekados netaps žinomu – reklama. Pirmiausia, optimizuokite SEO. Jei svetainę sukūrėte be priekaištų, tuomet geriausios paieškos sistemos, tokios kaip Google jus iš karto įsidėmės ir nuo šio momento, jei kas ieškos kažko, susijusio su jūsų portalo tema – tikėkitės sulaukti lankytojų! Taipogi, galite keistis reklamomis su kitomis svetainėmis, galite ją ir pirkti – visi šie būdai padės jums sulaukti vis daugiau lankytojų!
Paskutinis žingsnis : dirbkite su savo puslapiu
Šis žingsnis gali būti pats nuobodžiausias. Visi darbai baigti, telieka toliau dirbti su savo svetaine, ją išlaikyti bei tobulinti. Tik nuolatinis darbas padės jums pasiekti aukštumų. To ir linkime, praėjus šį 8-ių žingsnių tinklalapio kūrimo kursą.
Parašykite komentarą