Nesvarbu, ar esate tik spontaniškas žaidėjas, ar tikras fanatikas – nešiojamas žaidimų kompiuteris yra puikus pasirinkimas. Šie kompiuteriai pasižymi mobilumu, todėl „nepririša“ prie rašomojo stalo. Be to, juos patogu pasiimti keliaujant ar neštis į žaidimų vakarėlius su draugais. Tačiau kaip išsirinkti?
Vaizdo plokštė
Nešiojami žaidimų kompiuteriai turi turėti galingą vaizdo plokštę, kad visi žaidimai veiktų sklandžiai. Ji atsakinga ir už vaizdo kokybę, kuri labai svarbi norint mėgautis efektais ir įsijausti į žaidimo aplinką. Žaidimams reikėtų rinktis kompiuterius, kurių vaizdo plokštės atminties talpa siekia bent 2-4 GB – tai leis mėgautis visais žaidimų pasaulio malonumais.
RAM atmintis
Šiuolaikiniai žaidimai kompiuteriams kelia nemenkus iššūkius, tad kad juos įveiktų jiems reikalinga talpi ir sparti operatyvioji RAM atmintis. Šis elementas yra atsakingas už duomenų saugojimą ir atkūrimą, todėl kuo RAM atmintis yra didesnė, tuo greičiau nešiojamasis kompiuteris galės atlikti operacijas. Žaidimams skirto nešiojamojo kompiuterio operatyvioji atmintis turėtų būti ne mažesnė nei 6 GB, tačiau geriausia rinktis galingesnius modelius su 16 ar 32 GB RAM.
Procesorius
Procesorius (CPU) yra tarsi kompiuterio širdis ir jis turėtų būti kuo spartesnis ir našesnis – tai užtikrins, kad žaidimai veiks sklandžiai, o žaidėjas galės mėgautis visais jų privalumais. Procesorius kompiuteryje atsako už visus procesus, todėl nuo jo spartos iš esmės priklauso visų elementų darbas. Šiuo metu populiarūs ir žaidimams tinkami procesoriai yra „Intel Core i7“ ar „Intel Core i5“, taip pat galima rinktis galingesnius „AMD“ ar kitos serijos procesorius.
Kokia konfigūracija yra optimali?
Aptarėme pagrindinius pasirinkimo kriterijus, tačiau juos suderinti tarpusavyje gali būti sudėtinga. Dėl to geriausia yra įvertinti, kokius žaidimus planuojate žaisti ir patikrinti jų gamintojų keliamus reikalavimus kompiuteriui. Paprastesnės grafikos žaidimai reikalauja paprastesnių parametrų, tačiau įspūdingi veiksmo žaidimai dažnai gali tapti neįveikiamu iššūkių silpniems kompiuteriams.
Parašykite komentarą