Visi savo namus norime paversti kuo patogesniais naudotis, todėl seną buitinę techniką keičiame naujausia įranga. Lygiai taip pat ir su laidas bei kabeliais, kurie nusidriekia per namų sienas ir grindis. Įrenginėjant, renovuojant elektros instaliaciją, svarbu, pasirinkti gerus ir kokybiškus kabelius, kad namuose būtų ne tik patogu, bet ir maksimaliai saugu. Visgi, dėl namuose esančių netvarkingų elektros laidų, kiekvienais metais nutinka daug įvairių nelaimių, kurios dažnai pareikalauja ir žmonių gyvybių.
Dažnai pagrindinis dėmesys skiriamas rozetėms ir jungikliams, jų dizainui, patogiam ir estetiškam išdėstymui, kad name besidriekiantys laidai nebūtų pastebimi. Tačiau kur kas svarbiau yra pasirūpinti vidinės instaliacijos patikimumu, kokybe, juk tai padeda užtikrinti saugumą tiek senuose, tiek naujai įrengtuose namuose bei sumažinti gaisrų tikimybę.
Laidai ir kabeliai klojami įvairiais būdais, tačiau dažniausiai yra vedžiojami ant plikų sienų, kurios vėliau būna nutinkuojamos. Toks laidų klojimo būdas leidžia greitai ir lengvai atlikti elektros instaliacijos darbus, kadangi nereikia naudoti papildomos pjovimo įrangos. Dar vienas dažnai naudojamos laidų klojimo būdas, tai laidų vedžiojimas ant nutinkuotų sienų. Techniniai kanalai vėliau užglaistomi specialiu glaistu arba tinko mišiniu. Šiuo būdu instaliaciniai kabeliai ir jų dėžutės yra paklojami vienu metu, bet sugadina tinkavimo darbų rezultatą. Laidų tiesimo metu atsiradę grioveliai užtaisomi skirtingu tinku, todėl sienas tenka kruopščiai ir ilgai glaistyti.
Optimaliausiu būdu laikomas laidų ir kabelių įleidimas į sieną, kada yra išpjaunami 20–30 mm pločio ir gylio grioveliai. Taip nereikia papildomai storinti tinko sluoksnio ant sienos, kad būtų paslėpti laidai, ar taisyti prieš laidų klojimą nutinkuotos sienos. Pasirinkti šį laidų klojimo būdą gali sutrukdyti elektrikų nenoras pjaustyti kietų sienų, nes reikalinga brangi pjovimo įranga, tačiau minkštose sienose šias įpjovas padaryti nekyla jokių problemų.
Parašykite komentarą