Vertinant kainos atžvilgiu, steigti daugiabučio gyventojų bendriją yra kur kas pigesnis pasirinkimas nei samdyti daugiabutį administruojančią įmonę. Bendrijai priklausantys žmonės gali tarpusavyje susitarti, išsirinkti valdytoją, kuriam kas mėnesį mokės už daugiabučio priežiūrą. Tad visų pirma, prieš priimdami sprendimą: kam patikėti pastato priežiūrą, patys gyventojai turi įsivertinti savo galimybes. Atkreipkite dėmesį, kad daugiabutį administruojanti įmonė mėnesinius mokesčius skaičiuos proporcingai bendrosios nuosavybės daliai – 1 kv. m bendro naudingo ploto.
Renkantis prižiūrėtoją taip pat reikėtų įvertinti tą, kad įmonė gali pasiūlyti geresnes kainas tam tikroms paslaugoms. Šiuo metu administravimo mokestį sudaro šiukšlių išvežimas, namo šildymo bei karšto vandens sistemų priežiūra, lifto eksploatacija, bendrojo naudojimo patalpų valymas ir kitos paslaugos. Susikūrusi ir savo atskirą valdytoją turinti bendrija gali praversti daugiabučių administravimas, paslauga, teikiama įmonės. Bet jei bendrija jau moka sutartą atlygį valdytojui ir dar naudojasi įmonės paslaugomis, kaštai išauga.
Kalbant apie technines žinias, bendrijos atstovai neturėtų pamiršti, jog vedant buhalterinę apskaitą, mokant mokesčius, rengiant finansinius planus ar teisiškai apibrėžiant ir pateikiant kasmetinį balansą bei deklaracijas Valstybinei mokesčių inspekcijai reikia turėti nemažai buhalterinių žinių. Tad gyventojai turėtų įvertinti ar jiems pakaks kompetencijos. Labai svarbu suprasti, kad daugiabutis, tai sudėtingas organizmas ir norint, kad jis sėkmingai funkcionuotų, būtų užkirstas kelias galimiems gedimams ar techniniams trukdžiams, reikia išmanyti techninius viso komplekso konstrukcines ir inžinerines sistemas.
Įvertinkite ir tai, jog jei daugiabučio bendrija konkretiems darbams samdo žmones pagal verslo liudijimą – jie nėra drausti. Darbininkai neprisiima atsakomybės už atliktą darbų kokybę, taip pat pats darbo procesas nebus apdraustas. Priešingai, nei administruojančių įmonių, kurių veikla visada apdrausta.
Parašykite komentarą