Kokią arbatą gerti vakare? Kokią arbatą gerti nuo kosulio? Kokią arbatą gerti kai skauda skrandi? Žalioji arbata yra populiari arbatos rūšis, žinoma dėl didelio antioksidantų kiekio. Jis buvo vartojamas tūkstančius metų ir yra įvairių rūšių, tokių kaip jazminas, matcha ir kombucha. Žalioji arbata rekomenduojama dėl jos gebėjimo padėti virškinti, normalizuoti cholesterolio ir cukraus kiekį bei apsaugoti nuo ligų, tokių kaip Alzheimerio ir Parkinsono. Žaliosios arbatos įtraukimas į savo kasdienybę gali pagerinti bendrą sveikatą ir savijautą . Juodoji arbata yra dar viena arbatos rūšis, kuri gali turėti naudos širdies sveikatai. Tyrimai parodė, kad asmenys, kurie išgeria tris puodelius juodosios arbatos per dieną, gali sumažinti širdies ligų riziką iki 11% . Juodojoje arbatoje taip pat yra antioksidantų, kurie gali padėti apsisaugoti nuo įvairių ligų ir pagerinti bendrą sveikatą. Tačiau svarbu pažymėti, kad asmenys, sergantys anemija ar geležies trūkumu, juodąją arbatą turėtų vartoti atsargiai, nes ji gali slopinti geležies pasisavinimą.
Žolelių arbatos – tai įvairi arbatų grupė, teikianti įvairią naudą sveikatai. Jie buvo vartojami tūkstančius metų ir vertinami dėl natūralumo, ryškaus skonio ir teigiamo poveikio. Pipirmėčių ir citrininių katžolės arbatas rekomenduojama vartoti vasaros mėnesiais, kad atvėsintų organizmą. Žolelių arbatos, tokios kaip ramunėlių ir levandų, gali padėti įveikti stresą ir paskatinti atsipalaiduoti. Tačiau svarbu pažymėti, kad kai kurios žolelių arbatos gali turėti neigiamą poveikį, jei jos vartojamos per daug arba tam tikrose situacijose, pavyzdžiui, vasarą geriant labai šaltą arbatą.
Veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis arbatą dėl naudos sveikatai
Renkantis arbatą dėl naudos sveikatai, svarbu atsižvelgti į arbatos lapų kokybę ir šaltinį. Labiau tikėtina, kad aukštos kokybės arbatos lapuose yra didesnė antioksidantų koncentracija, kuri yra susijusi su daugybe naudos sveikatai, pavyzdžiui, mažina uždegimą ir gerina širdies sveikatą. Be to, arbatos lapuose, auginamuose vietose, kuriose yra optimalios augimo sąlygos, pvz., dideliame aukštyje ir daug kritulių, yra daugiau naudingų junginių. Kitas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti renkantis arbatą dėl naudos sveikatai, yra kofeino kiekis ir individuali tolerancija. Nors kofeinas gali suteikti laikiną energijos užtaisą ir yra susijęs su pagerėjusia pažinimo funkcija, kai kuriems asmenims jis taip pat gali sukelti neigiamą šalutinį poveikį, pavyzdžiui, nervingumą ir miego sutrikimus. Tie, kurie mažai toleruoja kofeino, gali rinktis arbatas su mažesniu kofeino kiekiu, pavyzdžiui, žolelių arbatas, o tiems, kurie toleruoja didesnį kiekį, gali būti naudingas stimuliuojantis kofeino turinčių arbatų poveikis. Daugiau skaitykite http://justnet.lt/category/medicina/.
Parašykite komentarą