Šiandiena dauguma žmonių savus kiemus kloja trinkelėmis, kadangi jos yra daug gražesnis ir ilgiau tarnaujantis pagrindas. Taip pat jomis klojama vis daugiau kelių, takelių, šaligatvių, bei bendrų susibūrimo vietų. Turbūt eidami miesto gatve ir žiūrėdami sau po kojomis, dažniausiai matote pilkas ir nuobodžias trinkeles ir, net nepagalvojate, kokių skirtingų, bei nuostabių variacijų galima išgauti klojant skirtingo dydžio, spalvos, formos trinkeles. O jei dar trinkeles sumaišytume su kitais klojimo būdais, gautume tikrai gražų ir unikalų vaizdą!
Taip pat didelę reikšmę turi ir pats trinkelių pasirinkimas. Yra dvi pagrindinės grindinio trinkelių rūšys, tai betoninės ir klinkerinės. Betoninės trinkelės yra dažniausiai pasirenkamos dėl kokybės ir kainos santykio. Jos yra tvirtos, ilgamžės, lengvai nuvalomas, bei tarpai tarp jų yra lengvai užpildomi. Tačiau betoninių trinkelių spalva yra cheminė, kuri gali nusitrinti. Klinkerinės trinkelės yra keramikos produktas, jos gaminamos iš aukštos kokybės skalūninio molio, kuris yra degamas net 1100 laipsnių temperatūroje, pagal karštį yra išgaunamos įvairiausios natūralios spalvos, todėl jų kaina daug didesnė, nei betoninių.
Reikia nepamiršti ir to, kad vėliau taip pat reikės priežiūros jūsų grindiniui. Vos paklojus trinkeles jas jau reikia tinkamai prižiūrėti, kartais nuvalyti dulkes ir skaldą. Visą trinkelių grindinį reikėtų purkšti specialiais mišiniais, kurie naikina tarpuose augančias žoles, tačiau nepatartina tai daryti daugiau nei kartą per metus. Taip pat reikėtų pasirūpinti hermetikais, kurie apsaugos grindinį nuo spalvų blukimo, bei tepalu išsipylimų. Geresni hermetikai išstums ne tik tepalus, bet ir silpnas rūgštis, purvą, bei piktžoles.
Tačiau trinkelių kloti nepatartina, jei apie klojimą visiškai nieko nenusimanote, nes trinkelių klojimas, kaip ir daugelis kitų statybos darbų reikalauja žinių ir pasiruošimo. Jų klojimas nėra toks lengvas, koks gali atrodyti, vien rašto sukūrimas, paprastam žmogui, gali atrodyti neįmanomas. Taigi prieš klojant trinkeles patartina pasitarti su specialistais, o pačiam darbui pasisamdyti šios srities žinovus.
Parašykite komentarą