Biudžetą tausojantys vartotojai visada ieško būdų, kaip sumažinti savo komunalinius mokesčius, ir, priklausomai nuo to, kur jie gyvena ir koks metų laikas, didžioji tų mėnesinių sąskaitų dalis paprastai padengia klimato kontrolės išlaidas: žiemą šiluma, oro kondicionierius vasarą. Taigi žiemą rasite būdų, kaip apsieiti su mažiau šilumos – dėvėkite megztinį, raskite ir užblokuokite visus skersvėjus, saulėtomis dienomis atidarykite užuolaidas pasyviam saulės šildymui ir pan. Pasidaryk ir gyvenk su lengvu diskomfortu. Taip yra todėl, kad visi žino: kai lauko temperatūra nukrenta žemiau tam tikro taško, šiluma nėra prabanga, o būtinybė.
Dėl oro kondicionavimo vis dar yra paplitusi mintis, kad tai tik prabanga, o ne būtinybė. Tiesa, žmonės tūkstančius metų gyveno karštame klimate, kol kas nors neturėjo oro kondicionavimo sistemos ar net elektros, kad galėtų įjungti ventiliatorių arba pagaminti ledo kubelius per karščio bangą. Tačiau istoriniams žmonėms dėl visų kitų problemų bent jau niekada neteko susidurti su šiuolaikinės architektūros siaubais. Pvz .: daugiabučio namo eilės bute, identiškame maždaug kitoms dešimčiai kitų mano pastato vienetų – visi jie turi milžiniškas stumdomas stiklines galines duris, nukreipta į vakarus kur maksimalus vasaros saulės poveikis.
Kai šiuolaikiniai oro kondicionieriai tampa tokie prieinami ir visur parduodami, daugelis žmonių klausia savęs: „Ar oro kondicionieriaus įrengimas yra poreikis, ar prabanga?“ Nuomonės skiriasi priklausomai nuo jūsų individualių poreikių, pageidavimų ir gyvenimo būdo.
Galite pagalvoti: „Ar klimato pokyčių amžiuje oro kondicionavimas yra poreikis ar prabanga?“ Tiesa ta, kad kiekvienas žmogus nusipelno gyventi ir dirbti sveikoje, produktyvioje ir patogioje aplinkoje. O kai pagalvoji apie daugybę klampių, tvankių vasaros dienų, kam nereikėtų vėsinančio oro kondicionieriaus vėjelio patalpose?
Parašykite komentarą