Daugeliui žmonių gyvenimas be kompiuterio – sunkiai įmanomas, kadangi tai įranga, kuri skirta ne tik malonumams, tačiau ir darbui, informacijos ieškojimui, galiausiai, bendravimui. Iki šiol karaliavę nešiojami kompiuteriai – nebėra tokie populiarūs kaip kad anksčiau, kadangi stacionarūs dažniausiai turi didesnę atmintį, vaizdo plokštė – geresnė, tad jie geba labiau patenkinti šiuolaikinio žmogaus poreikius.
Galiausiai, stacionarūs kompiuteriai kainos prasme – taip pat vis labiau kinta, o tai, žinoma, džiugina. Tiesa, kaina – nėra vienintelis vertinimo aspektas. O ką reikia apgalvoti dar?
Stacionaraus kompiuterio tipai
Kompiuteriai nėra klasifikuojami tik į nešiojamus bei staconarius. Šie abu tipai detalizuojami dar labiau, tad kuris variantas tinkamiausias Jums?
1. Tradicinis stalinis
Dažniausiai monitorius, žinoma, laikomas ant stalo, tačiau procesorius – paslepiamas po juo. Tokiu atveju procesoriai ne tik beveik nematomi, tačiau džiugina ir funkcionalumu, kadangi yra bent jau keli stalčiukai, kurie suteikia galimybę kompiuteriai būti funkcionalesniu. Pavyzdžiui, galima įsidėti kietąjį diską, kuris suteikia daugiau atminties.
2. Mini stacionarūs kompiuteriai
Mini stacionarūs kompiuteriai dažniausiai naudojami tik pačioms pagrindinėmis kompiuterio funkcijoms patenkinti, tad dažniausiai perkami tokiems namams, kuriuose kompiuterius patenkina tik minimalius naršymo poreikius. Vertinamas ne tik dėl paprastumo, tačiau ir geros kainos, galiausiai, mažų matmenų.
3. Monoblokiniai kompiuteriai
Trečiojo tipo kompiuteriai dažniausiai perkami mažuose namuose arba mažuose biuruose, kur stengiamasi sutaupyti kuo daugiau vietos, kur kas paprasčiau palaikyti tvarką. Tokiu atveju viename įrenginyje yra ir procesorius, ir monitorius. Nors jie gana maži ir paprasti, tačiau tikrai nėra nekokybiški, tad tinka ne tik kasdieniniams poreikiams, tačiau ir darbui.
Stacionaraus kompiuterio vertinimo charakteristikos
Jeigu visiškai neturite patirties renkantis – vertinga tartis su specialistais, kurie gali padėti Jums rasti tinkamiausią įrangą.
Dažniausiai aptariami šie niuansai:
• Pagrindinė plokštė, kurioje montuojamas procesas, kuris lemia įrangos našumą. Geriausia rinktis tokias, kuriose yra RAM atmintis.
• RAM atmintis, kuri turi būti kuo didesnė. Optimalus variantas yra 8 GB.
• Vertinkite ir procesorius, kurie atsakingi už galingumą. Reikia rinktis pripažintų gamintojų.
• Aktuali ir vaizdo plokštė, kurios poreikis kinta nuo planuojamų atlikti funkcijų: žaidimams ar kasdieniniam naršymui?
• Kietasis diskas: SSD ar HDD?
• Ir kiti aspektai.
Kuo daugiau smulkmenų įvertinsite – tuo labiau savo poreikius tenkinantį variantą atrasti pavyks.
Parašykite komentarą